(ВИДЕО) Коментаторите кои ги пренесуваа мечевите на Вардар: „Не добивме ајвар но добивме љубов за цел живот!“

Стеван Стевановиќ и Сретен Рашковиќ се едни од најомилените ликови меѓу љубителите на спортот, посебно ракометот во Македонија…Најмногу поради Вардар и нивните коментари поради што беа и гости на пречекот на европските шампиони во Скопје…
Двајцата коментатори Стеван Стевановиќ и Сретен Рашковиќ на Арена, кои ги пренесуваа мечевите на Вардар во Лигата на шампионите, во еден разговор за „Мондо“ изјавиле: „Не добивме ајвар но добивме љубов за цел живот, кога веќе нудите, дајте една гарсониера во Охрид“!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАМЕСТО ПРЕДНОСТ ДОАЃА КАКО ПРЕПРЕКА – Колку сте попаметни толку сте поосамени: Еве зошто мажите се плашат од врска со паметни и самостојни жени!

Колку се жените попаметните, длабокоумни, толку им е потешко да најдат сродна душа. Тие можат …