(ФОТО) НЕСРЕЌЕН СЛУЧАЈ – Починал тригодишен син на познат пејач: Родителите ќе ги донираат органите за други деца да добијат втора шанса!

Тригодишниот Ривер Кечи се удавил во базенот во дворот на семејната куќа. Тажната вест ја објавил неговиот татко, познатиот кантри пејач Гренџер Смит, на својот профил на Инстаграм.
„И’ покрај напорите на лекарите му немаше спас. Амбер и јас одлучивме неговите органи да ги донираме за да други деца добијат втора шанса за живот. Нешто семејство е уништено и со скршено срце, но наоѓаме мир во верата и дека сега е со Бог. Рив беше посебен. Сите кои го познаваа го знаеа тоа. Радоста која ја внесе во нашите животи не може да се искаже и секогаш ќе биде во нашите срца. Сакајте ги своите блиски“, напишал Гренџер во емотивната објава.

View this post on Instagram

I have to deliver unthinkable news. We’ve lost our youngest son, River Kelly Smith. Following a tragic accident, and despite doctor’s best efforts, he was unable to be revived. Amber and I made the decision to say our last goodbyes and donate his organs so that other children will be given a second chance at life. Our family is devastated and heartbroken, but we take solace in knowing he is with his Heavenly Father. Riv was special. Everyone that met him knew that immediately. The joy he brought to our lives cannot be expressed and his light will be forever in our hearts. If there are words to say more, I cannot find them in this moment. Love the ones close to you. There has never been a more difficult moment for us than this. . . In lieu of flowers or gifts, please send donations to Dell Children’s Medical Center in River’s name. The doctors, nurses and staff have been incredible.

A post shared by Granger Smith (@grangersmith) on

Неутешното семејство замолило сите кои мислеле да испратат цвеќе и подароци парите да ги донираат во болницата  Dell Children’s Medical Center.
Смит и неговата сопруга се родиетели и на петгодишниот Линколн Монарч како и на седумгодишното девојче Лондон.
На ист начин минатиот јуни со неполни две години починала Емелин Гриер, ќерката на скијашот Боде Милер.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) 7. неверојатни жени постари од 50. години кои ќе ве инспирираат да работите на себе

Одржување на добра физичка форма е исклучително тешко, особено по одредена возраст. Но, за некои …