(ВИДЕО+Фото Галерија) Рафаел Надал ја освои рекордната 12. титула на Ролан Гарос

Рафаел Надал испушти сет, но тоа само потврди дека е човек…
Но, единствен човек кој денеска ја освои 12. титула на еден Грен слем, оној во Париз, Ролан Гарос.
Во финалето на Ролан Гарос беше подобар од Доминик Тим со 6-3, 5-7, 6-1, 6-1
Неговите 12. титули на Ролан Гарос се единствени кај сите тенисери на сите времиња.

Надал постигна фантастични 93:2 победи на неговата кариера на Ролан Гарос.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ослободете се од проблемите со кожата со сода бикарбона – Доаѓа времето на комарците, а…

Сода бикарбоната има навистина чудесно дејство Иако сме навикнати да ја користиме во исхраната, таа …