(Рецепт) Напиток кој го топи салото од стомакот за 7. дена: Се прави брзо и лесно, а еве кога треба да го пиете!

Напитокот кој ги топи одвишните маснотии од стомакот се прави брзо и лесно. Станува збор за чиа семки, мед, лимон и вода во точно одредени количества.
Резултатите се видливи веќе после една недела. Освен што го ослободува вишокот маснотии, одличен е и за здравјето бидејќи содржи антиоксиданси, влакна и витамини.


Состојки:
1 лажица чиа семки
1 лажица мед
сок од 1/2 лимон
една и пол чаша вода (околу 250 мл)
Подготовка: ставете ги чиа семките во вода и оставете да стојат барем еден час. Можете да ги ставите во вода и преку ноќ, па наутро додајте ги останатите состојки. Додајте сок од лимон и мед и добро измешајте. Ако сакате напитокот да има мазна структура изблендирајте.
Напитокот се пие секое утро на празен желудник.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Римски мозаик пронајден под лозје во Италија!

Римскиот патос украсен со мозаици беше откриен под лозовите насади во северна Италија, по повеќе …