(ФОТО) Што прави Новак кога поради дожд ќе му биде откажан мечот? Плете!

Тенисерот на Фејсбук објавил фотографија на која покажал што прави кога поради дожд ќе му биде откажан мечот и ќе има слободен ден. Тој и сопругата во опуштена атмосфера плетат со бел конец…
Во средата поради дожд беа откажани сите мечеви на Ролан Гарос во Париз. Новак Ѓоковиќ (32) требало да го одработи својот четирифинален двобој против Зверев, но наместо тоа се дружел со сопругата Јелена (32). На Фејсбук објавил фотографија на која покажал што прави кога ќе му го откажат мечот поради дожд. Тенисерот и сопругата опуштено плетат со бел конец…
„Ова е интензивен фокус на плетење додека трае дождот“, се пошегувал Новак.
„Мајка ми сака да плете и исплела калчиња, капи и шалови за децата па таа страст ја пренела и на мојата жена. Јас само малку почнав, добро е за нервите. Можеби утре ќе бидам на теренот“, заклучил Новак и продолжил во шеговит тон:„Помеѓу гемовите, мммм. Или на брејк топка, го вадам ова од џебот“.

Intense focus on the knitting 🧶 during ROLAND-GARROS rain delays 🤣 Jelena Djokovic


Gepostet von Novak Djokovic am Mittwoch, 5. Juni 2019

Фотографијата собрала десетици илјади лајкови и позитивни коментари со воодушевување на бројните обожаватели.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МЗ: Регистрирани се 1.233 нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19 (од 06.08 до 08.08.2022): Пријавени се 10. починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 …