(ФОТО) Близнаците на Роналдо наполниле 2. години: Зошто биле тажни на роденденот?

Близнаците на Роналдо, Ева и Матео, го слават својот втор роденден.
Иако тато не бил со нив, најубави желби им испратил преку социјалните мрежи.
„Тато ви посакува се најдобро! Жал ми е што на денешниот ден не можам да бидам со вас, но мама е тука за вас. Бидете секогаш среќни. Многу ве сакам“,им порачал тато Кристиано на децата.

View this post on Instagram

loading...

Parabéns amores do papa! Pena não poder estar aí com vocês neste dia tão especial. Mas a mamã está convosco. Sejam sempre muito felizes. Amo-vos muito!!❤️💞💕

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on


Кон честитките се придружила и Георгина, свршеничката на Кристиано.
„Среќен роденден Ева и Матео. Во овој роденден не можевме да уживаме бидејќи тато многу ни недостасува“, напишала Георгина Родригез.
Инаку, двегодишните близнаци и најстариот син на Роналдо ги родиле сурогат мајки. Најмладата членка на семејството, девојчето Алана Мартина е единственото заедничко дете на славниот фудбалер и Георгина.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Теретана под јорган: Пет пози кои согоруваат НАЈМНОГУ КАЛОРИИ

Половина час водење љубов потрошува околу 150. калории, но бројката може да биде поголема, во …