Ролан Гарос: Машките полуфиналиња на Шатрие!

Денес ќе бидат одиграни двете полуфиналиња на машкиот сингл на Ролан Гарос, одлучиле водечките луѓе на вториот Грен слем во сезоната. Програмата ќе започне во 12:50 часот, додека двете полуфиналиња во женска конкуренција се играат од 11. часот.
За да и двете полуфиналиња се одиграат во текот на денешниот ден, организаторите на Ролан Гарос првиот полуфинален меч го ставиле во 12:50 часот, кога на теренот ќе излезат Роџер Федерер и Рафаел Надал. Веднаш по завршувањето на тој дуел на теренот ќе излезат учесниците на второто полуфинале. Во тој дуел ќе играат победниците на дуелите Новак Ѓоковиќ – Александер Зверев и Доминик Тим – Харен Качанов.
Како што е познато победници се Ѓоковиќ и Тим па тие ќе се сретнат во второто полуфинале.
Кога станува збор за женските полуфиналиња и двете ќе се играат во исто време. Во 11. часот на теренот Сузан Леглен дуелот ќе го почнат Барти и Анисимова, а на Симон Матју кој собира 5.000 луѓе ќе играат Конта и Вдорушова.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Зошто некои луѓе нè НЕРВИРААТ БЕЗ БИЛО КАКОВ ПОВОД? Психолозите даваат објаснување!

Одговорот на ова прашање всушност лежи во нас самите Речиси секој знае некои луѓе кои …