(ФОТО) СТРАШНА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА – На девојка (25) и остануваат 18. месеци живот поради грешка на докторите!

Кејти Борн, на која гинекологот не и дозволил да направи ПАПА тест поради нејзините години и бил дијагностициран фатален рак на матката во трета фаза.
Девојката минатата година почнала да чувствува болки во стомакот а докторите тоа го припишале на Кроновата болест за која добила и лекови. Сепак, ништо не се променило.

loading...

Gepostet von Katie Bourne am Sonntag, 13. Januar 2019

Таа во еден момент додека била во продавница се онесвестила, после што 3. дена била во болница, а дури тогаш лекарите и дозволиле да направи папа тест. Се открило дека ракот веќе се проширил и на двете страни на нејзината карлица. И рекле дека и останале уште 18. месеци живот.
Сега се труди да живее со полни гради, а во тоа и помагала и девојката со која планирала венчавка.


Gepostet von Katie Bourne am Sonntag, 4. Februar 2018


„Да бидам искрена, единствен ден кога се чувствувам потиштено е оној пред хемотерапијата“, рекла Кејти.
Британските доктори го истражуваат нејзиниот случај но засега не сакаат да го коментираат својот пропуст.

Gepostet von Katie Bourne am Mittwoch, 11. Mai 2016

Екран.мк/ТhesideLive

Фото: Printscreen/Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …