(ФОТО) Стево Пендаровски:„Благодарам, уште еднаш што не направивте горди!“

На својот профил на Твитер по повод успехот и средбата со Вардарци се огласи и претседателот на државата, Стево Пендаровски!
„Ги пречекавме европските шампиони, нашите спортски херои од @RKVardar! Момци, честитки и благодариме уште еднаш што не’ направите горди! Ќе се заложиме сите, успешната приказна #HCVardar, да продолжи и понатаму да биде наша гордост и да се надградува со нови трофеи и успеси.“

„Од ракометарите и стручниот штаб на @RKVardar, на подарок добив топка со автограми и дрес на #HCVardar. Дресот и топката ќе го красат мојот кабинет и ќе бидат животен потсетник на нивното мото – „За успех се игра со срце“!, напиша Пендаровски…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

КАКО ПРЕКУ ИСХРАНАТА ДА ЈА ВРАТИТЕ ШТИТНАТА ЖЛЕЗДА ВО РАМНОТЕЖА: Кај хипо и хипертироидизам одбегнувајте ги ОВИЕ намирници!

За секој случај, пред да направите какви било промени во вашата исхрана, консултирајте се со …