Чупиќ останува во Вардар:„Тука се најдобрите навивачи на светот!“

Играчот кој тежи три Европски титули, од кои две со Вардар, златниот Иван Чупиќ ‘и во неделното финале ги постигна последните два гола и стави печат на победата на Вардар, кој повторно се искачи на врвот на Европа.
Хрватското десно крило не помислува за разделба со Вардар, вели дека во Скопје му е убаво и дека останува во клубот.
„Една убава приказна завршува на најдобар можен начин. Останувам во Вардар, каде би одел? Скопје е преубав град, тука се најдобрите навивачи на светот. Семејството ми е задоволно и среќно“, вели Чупиќ.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Полицаец го убил легендарен Бразилец

Легендарниот бразилски борец во џиу џицу Леандро Ло е убиен во Бразил. Ленадро Ло имал …