(ВИДЕО) Вака делчевци во странство ги прославуваат историските моменти за Вардар!

На незаборавната навивачка атмосфера се придружија сите Македонци насекаде низ целиот свет.
Во едно срце со еден глас сите среќно извикуваа “Вардар, Вардар…”
Овие незаборавни моменти ќе се паметат долго….
Вака делчевци ја прославуваа победата на ракометниот клуб Вардар за тронот на Европа.


Напред Вардар


Gepostet von Vanco Milenkovski am Sonntag, 2. Juni 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, доживеала земјотрес на прес конференција

Премиерката на Нов Зеланд воодушевила од нејзината мирна реакција на земјотресот со јачина од 5,9 …