(ВИДЕО) НАШИ МАКЕДОНСКИ ДЕЦА – Душата да ти ја исполнат, а срцето разиграат: Марија, Борјан и Јован пеат на одмор во училиште!

Марија Спасовска во едно видео покажува како таа и нејзините другари Борјан Кочоски (гитара) и Јован Петровски (вокал) ја пеат „Сонце ме грее“ од Влатко Лозаноски…
Навистина одличен пример како може да се мине слободното време во училиште со она што те исполнува а да не се гледа во таблет или мобилен…
„Ама одмор е наставничке, може да пееме…“
БРАВО ДЕЧИЊА, ТАКА ТРЕБА – КРЕАТИВНО користење на слободното време…и многу поубаво за негување на другарството и пријателството!
Погледнете:


School time and school music with my friends 😀😀😀 Guitar: @borjankochoski Vocal: @jovan.petrovski.7524 #soncenemegree @vlatkolozanoski #lozano #schooltime #friends #music #singing #guitar


Gepostet von Marija Spasovska / Марија Спасовска am Freitag, 31. Mai 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ДЕЗЕН НА АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ – Џорџина предизвикала дебата поради овој фустан: „Кардашијанка барем ги троши своите пари, а не на Роналдо“

И’ додека Кристијано Роналдо моментално минува низ најтурбулентниот период во кариерата, поради кој неодамна се …