(ВИДЕО) За ова треба храброст:„Дрифтал“ во Ферари од 1.000 КС вредно милион евра!

Сопственикот на скапоценото Ферари покажал дека постојат и оние кои знаат да ги возат своите болиди.
А притоа, треба да се има на ум дека не говориме за било кое Ферари туку за „ЛаФерари“ и тоа за „Аперта“, издание чиј тираж бил лимитиран на само 200. примероци. А многу работи го прават посебен и еден од најбрзите автомобили на светот за јавните патишта. Дел од заслугите одат на сметка на хибридниот погон кој ги комбинира V12 и електромотор, а дава неверојатно 963. КС. И,токму со таков автомобил сопственикот одлучил да го испита триењето на асфалтот и минувањето во кривините.
На социјалните мрежи познат е како „powerslidelover“, а ова очигледно не е единствен егзотичен автомобил. Ниту кон еден не негува стравопочитување, но затоа избира друштво. Во вториот случај својот неколку милкиони вреден болид го однел на дружење со „Porsche Carrerа GT“ и „Singer 911“.


View this post on Instagram

🏎💨💨💨


A post shared by MPLVT (@inside_supercars) on


Screenshot: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ/ВИДЕО) МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: Сочен десерт кој се топи во уста

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за …