Вардар во финале: Падна моќната Барселона!

Јунаците на Вардар загубата од 7. разлика на полувремето (16:9) ја претворија во победа од
Најдобар кај Вардар беше Кристопанс со 10. погодоци…
Последниот гол за Вардар го постигна Стоилов со што Вардар го однесе во финалето…

Македонскиот ракометен шампион Вардар повторно во финалето на Лигата на шампионите утре ќе се сретнат со унгарски Веспрем.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СРЕЌНО СЕМЕЈСТВО: Алек Болдвин на премиера дошол со сопругата и шесте деца!

Алек Болдвин (63) и неговата сопруга Хиларија (37) присуствуваа на премиерата на неговиот нов филм …