НЕВЕРОЈАТНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето најмногу уживаат во сексот во овие години – Нема да ви се верува!

Кога станува збор за траење на интимниот однос, тоа во просек се движи 25. минути, во текот на кој обично се променуваат три различни пози
Ако сте мислеле дека дваесеттите години се период на највозбудливото и најинтересното сексуално искуство, сте погрешиле!
Испитувањето кое го спровел порталот за запознавање „Лумен“ се покажалко дека лицата постари од 50. години во таа доб го доживуваат највозбудливиот секс во животот!


Тоа е затоа што луѓето развиваат повисоко ниво на самодоверба на подоцнежна возраст, особено во врска со креветот, што го прави нивниот секс многу подобар и позабавен од порано.
Бидејќи во тоа време престануваат да се грижат за изгледот и евентуалните грешки во креветот, луѓето во зрела доб би сакале да се впуштаат во проба на нови пози и да ги зачинбуваат сексуални односи, што е поддржано од фактот дека нивните деца се веќе постари, така што конечно можат да се предадат на активностите во спалната соба.

Така, десет проценти од испитаниците откриле дека нивното либидо растело на таа возраст, додека повеќето од нив признале дека сега се многу поопуштени на состаноците и најчесто по првата средба отишле „до крај”. Исто така, повеќе од една третина од испитаниците потврдија дека ќе имаат сексуални односи во текот на првите три состаноци.Кога станува збор за времетраењето на сексуалниот однос, вообичаено трае околу 25 минути во просек, во кое просечно се променуваат три пози. Омилената поза на луѓето во оваа возраст е мисионерска.

Негативната работа за сексуално активните луѓе на оваа возраст е недостатокот на внимание кое им се придава на сексуално преносливите болести. Дури 80% од оние на возраст над 50. години изјавиле дека никогаш не биле тестирани за сексуално преносливи болести. Што се однесува до заштитата, само четири отсто од нив редовно ја користат, а повеќе од половина од нив никогаш не ја користеле.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Кој е вистинскиот маж за вас на основа на вашата личност?

Дали некогаш сте пронашле личност која физички ве привлекува многу, но кога малку подобро ќе …