Да донираме за Мила: Споделувајте – „Само едно пораче од 100 денари и ќе завршиме работа…“

Да помогнеме на малечката Мила. Од потребните 25.000 долари собрани се 15.000 долари. Останува да ја покажеме нашата хуманост и да помогеме да се соберат уште 10.000 долари.

„Од потребните 25.000 долари за нејзината трета операција, сме собрале без малку 15.000…
Браво, децо!
И вака си викам сабајлево…
Уствари, ние за еден ден можеме да ги дособереме, ако објавава ја шернат 1.000 души, ако шеровите ги видат и уважат по шесторица и сите пратиме по само едно пораче! Едно! Само едно од 100. денари и ќе завршиме работа…

ВИП 143 123
ТЕЛЕКОМ 143 143

Ако сме факмани, ќе биде така, ако не…
Ќе имат концерт Охрид во Куба Либре на 03.06. од 21ч…
За неа ќе пеет и свирет Куцинон, Ѓоко Танески, Дамјан Пејчиновски…
COSY BAR Skopje се исто така увек расположени за соработка (а ова е отворена покана за сите изведувачи да направиме една анплагд свирка, на пример)
Добро утро, добри дечки!
Донираме, споделуваме!
Идемо…
#СитеЗаМила (свила) 😀“

Од потребните 25.000 долари за нејзината трета операција, сме собрале без малку 15.000…Браво, децо! И вака си викам…

Gepostet von Irena Ristic am Donnerstag, 23. Mai 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

„Мала Италија патува” по петти пат ќе донесе извонредното музичко доживување

Единствениот музички настан кој на едно место ги спојува прекрасните италијански, француски, латино и џез …