(ВИДЕО) Владимир Дојчиновски маестро за музика и палачинки!

Секогаш скромниот и едноставен Владимир Дојчиновски, еден од најуспешните македонски композитори, аранжери и продуценти, ретко говори за себе, а уште поретко за својата приватност.
Но, во едно видео на Фејсбук тој иткри уште една своја умешност – пржење и превртување палачинки…
„Абе ги вртам на мал прст, алооо…“, напиша Дојчин…
Во видеото подолу може да се види дека навистина ги врти како врвен професионален готвач, а и покрај сугестиите во коментарите дека слободно може да има уште една професија тој цврсто рече дека си останува на примарната љубов – музиката!
Погледнете како умешниот Дојчин светски пржи и превртува палачинки:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Глумецот од сериите „НЦИС“ и „Бул“ ослабнал 20. килограми без „теретана“ – Открил и како!

Актерот Мајкл Ведерли, sвездата на сериите „Бул“ и „НЦИС“, неодамна призна дека се здебелил. За …