(ВИДЕО+ФОТО) Кристиано Роналдо се пофалил со „ѕвер” од милион долари и ги воодушевил фановите!

Каква хистерија предизвика Кристиано Роналдо со снимката од автомобилот, доволно зборува и фактот дека за 20 минути веќе имал околу 20. илјади коментари од обожавателите на својата Инстаграм објава…
Кристиано Роналдо е познат како страстен колекционер на скапоцени автомобили, а овој пат се почестил со возење на McLaren Senna.
Роналдо го посетил Монте Карло каде се сретнал со популарниот Луис Хамилтон додека британскиот шампион се спремал за вчерашниот тренинг.

Во меѓувреме, фудбалерот се почестил со опасна машина, McLaren Senna кој е направен во само 500. примероци. Неговата цена е околу милион долари, а еден модел бил продаден на аукција за 1,45 милиони, што за Роналдо сигурно не претставува голема препрека.

Senna развива 300 км/ч. за 17,5 секунди, а името го добил по познатиот возач Аиртон Сена кој со голем успех возеше за McLaren. Каква хистерија предизвика Кристиано Роналдо со снимката од автомобилот, доволно зборува и фактот дека  веќе имал околу 90. илјади коментари од обожавателите на својата Инстаграм објава, но и повеќе од 8. милиони лајкови.

View this post on Instagram

Enjoy 😉👌🏻

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

„Мала Италија патува” по петти пат ќе донесе извонредното музичко доживување

Единствениот музички настан кој на едно место ги спојува прекрасните италијански, француски, латино и џез …