(ВИДЕО+ФОТО) Се чека Ролан Гарос – Тенисерката во хеланки е главна атракција на турнирите: „Луѓе, дали ова е најсекси опрема во историјата на тенисот?“

Набргу следеле слики од 29. годишната тенисерка кои ги сиполниле социјалните мрежи, со коментари дека хеланките се полн погодок и дека се надеваат дека ќе ги носи на Ролан Гарос кој почнува оваа недела.
Романката Сорана Кирстеа мами воздишки на турнирот во Нинберг чекајќи го почетокот на Ролан Гарос. Освен тоа што се пласираше во полуфиналето на турнирот во Нинберг каде што во три сета ја победи Нина Стојановиќ, Романката, Сорана Кирстеа се нашла во центар на медиумите заради нејзиниот секси изглед на споменатиот турнир.
Кирстеа која важи за една од најсекси тенисерките во претходното коло го играше својот натпревар во тесни црни хеланки. Доволно тесни што секоја линија од телото може да се изрази, но и коментаторот на натпреварот во преносот во живо да праша:
„Луѓе, дали ова е најсекси опрема во историјата на тенисот?“

Затоа не е ни чудно што љубителите на тенисот ширум светот со нетрпение го чекаат настапот на Сорана Кирстеа на Ролан Гарос, а истиот започнува во недела.

Кирстеа моментално е 93-та тенисерка на светот и ќе се најде во главната жрепка, а најдобриот резултат во Париз го остварила во 2009-та година кога стигнала до четвртфиналето.

Тоа воедно е најдобриот нејзин резултат на Грен слемовите во нејзината кариера.

View this post on Instagram

Photo by the best @omarcruzphoto

A post shared by Sorana Cirstea (@soranacirstea) on

Набргу следеле слики од 29. годишната тенисерка кои ги сиполниле социјалните мрежи, со коментари дека хеланките се полн погодок и дека се надеваат дека ќе ги носи на Ролан Гарос кој почнува оваа недела.
„Повторно носи најдобар аутфит во историјата на тенисот“, коментирале…

View this post on Instagram

basics

A post shared by Sorana Cirstea (@soranacirstea) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

„Мала Италија патува” по петти пат ќе донесе извонредното музичко доживување

Единствениот музички настан кој на едно место ги спојува прекрасните италијански, француски, латино и џез …