(ФОТО) Принцот Вилијам има пресладок прекар за својата миленичка Шарлот!

Откриен е уште еден прекар во британското кралско семејство.
За време на посетата на градината „Back to Nature“ во склопот на проектот RHS Chelsea Flower Show, со кој на социјалните мрежи се пофалила војвотката Кејт Мидлтон, бил откриен прекарот на малечката принцеза Шарлот, која во прекрасната природа уживала со браќата, принцевите Џорџ и Луис.
Имено, тато Вилијам во едне момент малечката принцеза ја нарекол Минјонет. Прекарот Минјонет е со француско потекло и доаѓа од зборот „мињон“, што значи малечок, сладок, нежен.

„Вилијам својата ќерка ја вика Минјонет. Колку слатко“, коментирал еден од обожавателите на кралското семејство.
Инаку, прекарите се многу популарни во кралското семејство и тоа толку што принцот Џорџ еден сам си дал на себе.
„Знаете, јас се викам Арчи“, рекол малечкиот престолонаследник.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

„Мала Италија патува” по петти пат ќе донесе извонредното музичко доживување

Единствениот музички настан кој на едно место ги спојува прекрасните италијански, француски, латино и џез …