(ФОТО) Честитка од ЖФК СЦ Истатов за ФК Дојранско Езеро:Визијата на легендата продолжува да живее!

Легендарниот Благоја Истатов го заживеа фудбалот во Дојран, а неговите фудбалери и фудбалерки му враќаат на волшебен начин!
„ЖФК СЦ Истатов на фудбалерите и раководството на ФК Дојранско Езеро им го честита освојувањето на шампионската титула во Третата фудбалска лига-југоисток.
Спортски Дојран треба да биде горд на резултатите оваа година на машката и женската фудбалска екипа !
#So srce za Dojran#“,се вели во соопштението објавено на Фејсбук.

„Со овој успех на ЖФК СЦ Истатов се виде дека Дојран бил и секогаш ќе биде фудбалски град со труд и ентузијазам сплотени заедно до нови успеси“, се вели во еден од коментарите на оваа убава вест.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Путерот е неверојатен ХИДРАНТ за кожата на лицето! За секое нанесување, кожата ќе ви каже БЛАГОДАРАМ!

Доколку сè уште немате „путер за тело“ во вашето шкафче за креми, сега е вистинско …