(ФОТО) Нема да ви се верува кои се’ славни личности дале поддршка на „антивакцинација движењето“

Светската здравствена организација „антивакс“ го прогласила за една од најголемите закани за глобалното здравје.
Во последните неколку децении, откако луѓето почнале да одбиваат вакцинирање, повторно се појавиле болести како детска парализа и сипаници кои се сметале за искоренети во земјите во кои вакцинирањето било достапно.
Меѓутоа, на „антивакс“ движењето не останале имуни ниту некои славни личности.
Според порталот Moms,ова се некои од нив

Чарли Шин

Џени МекКарти

Ерин Брокович

Џим Кери

Селма Хаек

Џенифер Лопез

View this post on Instagram

I love you ❤️ #familia

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Марк Антони

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

„Мала Италија патува” по петти пат ќе донесе извонредното музичко доживување

Единствениот музички настан кој на едно место ги спојува прекрасните италијански, француски, латино и џез …