Променета сатницата за изведбата на претставата „Макбет“

Од Македонскиот народен театар информираат дека изведбата на „Макбет“ која ќе се изведе на 28. мај е презакажана за 19. часот наместо во 20. часот.

„Сите кои сеуште не ја гледавте или сакате повторно да ја гледате претставата „Макбет“ во режија на Нела Витошевиќ, ве известуваме дека поради технички причини саатницата за изведбата на 28-ми мај се презакажува во 19 часот.
Претставата првично беше најавена за 20 часот, но истата ќе се помести за еден час порано, односно ќе започне во 19 часот.
Нагласуваме дека денот на изведбата останува ист 28-ми мај – се менува само саатницата за почетокот на истата“, стои во известувањето од МНТ

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

„Мала Италија патува” по петти пат ќе донесе извонредното музичко доживување

Единствениот музички настан кој на едно место ги спојува прекрасните италијански, француски, латино и џез …