(ВИДЕО) Екран претставува:Анамарија Поповска со кавер на „Always Remember Us This Way“

Од Битола ни доаѓа уште едно талентирано девојче…
Станува збор за Анамарија Поповска која реши пред пошироката јавност да се претстави со песната „Always Remember Us This Way“ (A Star Is Born), од Лејди Гага.
Инаку, Анамарија има настапувано и на кастинг талент шоуто „Тајно моја“ и на фестивалот „Тралала“,
Овој кавер е во соработка со MeowDuction Production и Христиан Петковиќ.

Слушнете како звучи „Always Remember Us This Way“ (A Star Is Born) во изведба на Анамарија Петковска…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот продуцент, Сајмон Кауел,после падот од велосипед на операција на ‘рбетот

Како што наведуваат странските медиуми, 60-годишниот продуцент ќе мора да се подложи на операција на …