(ФОТО) Прекрасен гест – Претседателот Пендаровски со сопругата и посакал среќа на Тамара:„Само напред девојко,земјата се гордее со твојот успех!“

Претседателот Стево Пендаровски со својата сопруга Елизабета, денеска преку телефон и посакале на Тамара успех на настапот на финалето на Евровизија.

„Со Бети и’ посакавме успех на Tamara Todevska и нејзиниот тим во финалната вечер на Песна на Евровизија.
Само напред девојко, земјата се гордее со твојот успех!
Vote proudly #08 #proud #teamtamara #mkd 🇲🇰“, напишал претседателот Пендаровски на својот профил на Фејсбук…


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали верувате во НАРОДНИ ВЕРУВАЊА? Погледнете зошто нашите предци се венчавале само во овие ШЕСТ месеци од годината!

Дали знаевте дека месецот во кој ќе се венчате може да влијае на вас и …