(ВИДЕО+ФОТО) Тамара ни го оствари сонот и не исполни со гордост: Македонија после 7. години повторно во финале

За првпат по седум години, и многу несуспешни обиди, на Евровизија имаме претставник во финале. Тамара со нејзината „Proud“ настапува в сабота.Конкуренцијата во второто полуфинале беше како да е ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ, за разлика од првата полуфинална вечер кога на моменти се поставуваше прашањето „како овие песни залутале тука“.

Во финалето влегуваат: Северна Македонија, Албанија, Холандија, Шведска, Русија, Азербејџан, Данска, Норвешка, Швајцарија и Малта.


За Песна на Евровизија ќе се натпреваруваат 26 земји.

Тијана Тодевска сподели момент од обзнанувањето дека Тамара и „Proud“ се во финале:


Тамара на втората полуфинална вечер

Тамара во зелената соба…

Како помина полуфиналето, ако не сте го гледале:

Тамара Тодевска ја имаше честа да го извлекува редоследот за настапи во големото финале на десетте финалисти од второто полуфинале:

Песната „Горда“ со која Тамара Тодевска се пласираше во финалето на Евровизија ќе се пее долго, но деновиве и гордо.

Еве ги и стиховите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Каква е поврзаноста помеѓу контактот со очи и заљубеноста? Научниците имаат интересни одговори!

Се прашувате дали личноста што ви се допаѓа ги споделува вашите чувства? Психологијата вели дека …