Федерер и Надал минаа понатаму: Следни мечеви околу 19. часот – Доминик Тим елиминиран

Рафаел Надал и Роџер федерер беа брзи и максимално успешни со своите први денешни противници.
Федерер беше уведлив против Соуза со 6:4 и 6:3 во сетови додека Рафаел надал беше подобар од Жереми Шарди и го победи во два сета а на Французинот му дозволи да освои само еден гем во вториот сет.
Вистинско изненадување претставуваше поразот на Доминик Тим од Фернандо Вердаско – 6:4, 4:6, 5:7, во кој искусниот Шпанец успеа да ја задржи концентрацијата во текот на целиот меч и на крај да слави против еден од најуспешните тенисери на земја.
Натпреварувачкиот ден во Рим продолжува понатаму со дуелот помеѓу Новак Ѓоковиќ и Денис Шаповалов.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ДЕЗЕН НА АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ – Џорџина предизвикала дебата поради овој фустан: „Кардашијанка барем ги троши своите пари, а не на Роналдо“

И’ додека Кристијано Роналдо моментално минува низ најтурбулентниот период во кариерата, поради кој неодамна се …