(Рецепт) Зелен пролетен сок од 4. состојки: Алкализира, го чисти организмот и го јакне имунитетот!

Богат е со каротени, минерали и антиоксиданси, хлорофил и други состојки во вкусна комбинација на овошје и зеленчук!
Пролетниот зелен сок е напиток кој го јакне олрганизмот, а можете да го консумирате во било кое доба на денот. Ќе ви обезбеди сила, посјајна кожа и подобро варење.
Кељот изобилува со природни состојки кои не штитат од рак и осигуруваат апсорпција на калциумот, помага на срцето и артериите.
Јаболката содржи многу пектин и влакна, помогнува телото да се исчисти од токсини, го подобрува варењето, го намалува холестеролот.
Лимонот е силна детоксикациска намирница која помогнува во работата на црниот дроб, ја олеснува работата на варењето, помогнува во отстранувањето на бубрежните каменчиња и штити од воспалувања.


Како извонреден диуретик, краставицата на телото ќе му обезбеди изобилство од витамин Ц, витамин Б и фолна киселина, ќе го заштити телото од собирање на мокрачна киселина и последично, од воспалителни процеси.
Потребни состојки:
3 листови кељ
1 јаболка
1 лимон
1/2 краставица
Подоготовка: сите состојки исечкајте ги и ставете ги во блендер и сокот испијте го додека е свеж. Сокот можете да го разредите со вода, по желба.
Уживајте во оваа витаминска бомба.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Знаење и искуство на стручњак – СРЦЕВ БОЛЕН САКАЛ С*КС, ПА МУ ОВОЗМОЖИВ БРЗА ПОМОШ ПОД ПРОЗОРЕЦОТ: Доктор Солаковиќ открил провереен ТРИК за ЉУБОВЕН ЧИН! После ова во креветот повеќе ништо нема да биде исто!

Д-р Емир Солаковиќ зборувал за сексот и придобивките од сексот, како и за ризиците што …