Дневен хороскоп за среда, 15.05.2019:Доаѓа добра енергија која најдобро ќе ја почувствуваат пет знаци додека останатите ќе ја доживеат поинаку и ќе им внесе голема чувствителност и вознемиреност…

Оваа среда Венера влегува во Бик, чиј владетел и е, и е секако добра приказна и ветувачки склад на две енергии, но сепак не кај сите…Ракови, Риби, Бикови и секако Девици и Јарци посебно ќе ги почувствуваат сите добри страни на оваа енергија, додека останатите знаци можат да ја доживеат малку поинаку, особено Скорпиите, кај кои може да се јави премногу голема чувствителност и вознемиреност.На Терезиите и Стрелците ќе им треба некое време за да се адаптираат…
Ви го посакуваме секое добро!

Овен
Работа
Нема потреба да се однесувате лекомислено на деловни состаноци, бидејќи информациите и ветувањата што ги добивате не претставуваат гаранција за добивка. Ако имате добри идеи, проверете го одзивот во кругот на соработниците.
Љубов
Бидете сигурни дека постапувате со голем ентузијазам или неодоливост во друштво на блиска личност. Навистина, секогаш постои начин да се добие она што го сакате.
Здравје
Започнете со рекреација.

Бик
Работа
Важно е да останете доследни во вашите намери. Животната средина има доволно интерес да ги поддржи вашите бизнис идеи. Обидете се да ги претставите вашите способности во одбрано друштво и на соодветен начин.
Љубов
Контактирајте со лице кое ви дава креативна инспирација и емоционално задоволство. За среќа, вие сте во позиција убавото и корисното да го поврзете во различни насоки.
Здравје
Добро се чувствувате.

Близнаци
Работа
Момент е да се забрзаат некои деловни зделки. Вие непотребно ја одложувате ситуацијата што почнува да го нарушува продолжувањето на деловната соработка. Има настани кои немаат големо влијание и некој друг има извршна моќ.
Љубов
Треба да се однесувате релаксирано пред блиска личност поради подобро разбирање. Дозволете му на вашиот партнер да има поголема улога во близок контакт.
Здравје
Добро се чувствувате.

Рак
Работа
Не дозволувајте некој да ве оптоварува со своите погрешни идеи или да го ограничи вашето деловно и социјално влијание.На вас е да им предложите на вашите соработници ново решение кое треба да ги задоволи различните интереси.
Љубов
Понекогаш, како да го губите разумот или трпеливоста пред близок човек кој прави голем број работи што не ги сакате.Премногу сте напнати во нечија близина.
Здравје
Потребен ви е одмор.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) УБАВА ПРИКАЗНА ЗА УБАВО ПОПЛАДНЕ: Мајката не можела да го смири бебето во авион па работите ги презел стјуардот!

ПРВИОТ лет со авион со мало дете е доста стресен, особено ако бебето е исто …