(ВИДЕО) Кога Ѕидот на плачот би имал очи: Фотограф им го свртел грбот на туристите и направил неверојатни фотографии

Оливер Кертис, „фотограф кој им го свртел грбот на туристите“, направил серија феноменални фотографии кои стварноста ја прикажуваат од перспективата на туристичките агенции, односно, уметнините кои луѓето ги разгледуваат.
Се испоставило дека оваа необична идеја навистина умее да забави, а веруваме дека и уметникот убаво си поминал додека бил во „кожата на набљудуван објект“.
Успеал да долови како Ѕидот на плачот, Музејот на Линколн, Таџ Махал, Храмот на Христ Спасителот и други знаменитости „го гледаат“ просторот пред себе.
Во видео материјалот погледнете „што гледа“ набљудуваната уметнина, знаменитост или друг објект на интересирање на туристите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Знаење и искуство на стручњак – СРЦЕВ БОЛЕН САКАЛ С*КС, ПА МУ ОВОЗМОЖИВ БРЗА ПОМОШ ПОД ПРОЗОРЕЦОТ: Доктор Солаковиќ открил провереен ТРИК за ЉУБОВЕН ЧИН! После ова во креветот повеќе ништо нема да биде исто!

Д-р Емир Солаковиќ зборувал за сексот и придобивките од сексот, како и за ризиците што …