(ВИДЕО) Каква храна внесуваме – Приказ на природно и вештачко, здраво и нездраво:Вие сте тоа што го јадете!!

Со години, ако не и децении се појавуваат нови трендови во исхраната…се напоменува што е здраво а што не е добро за нашито организам…
Еднаш се вели јадете мед, друг пат путерот не е здрав, јадете повеќе овошје…Но, факт е и дека овошѓјето и зеленчукот кои ни се пласираат се преполни со пестициди… Што да јадеме тогаш?


Џејсон и Хејли Блек – независни консултанти за исхрана објавиле видео после кое добро ќе се замислите што купувате и што јадете…
Коментарите после ова видео се со само една мисла – „после гледањето на ова видео ја променив исхраната…“
Зошто?
Погледнете во видеото и се ќе ви стане јасно!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Знаење и искуство на стручњак – СРЦЕВ БОЛЕН САКАЛ С*КС, ПА МУ ОВОЗМОЖИВ БРЗА ПОМОШ ПОД ПРОЗОРЕЦОТ: Доктор Солаковиќ открил провереен ТРИК за ЉУБОВЕН ЧИН! После ова во креветот повеќе ништо нема да биде исто!

Д-р Емир Солаковиќ зборувал за сексот и придобивките од сексот, како и за ризиците што …