(ВИДЕО+ФОТО) Ова е и официјално најубавото момче на светот: Тригодишниот Виктор Црна Гора ја освоил титулата!

Титулата на најубавото момче, тригодишниот Виктор од Беране (Црна Гора) ја понел на натпреварувата „Little Mister World” и „Best of the Best”…
Виктор Уковиќ Ѓукиќ (3) од Беране (Црна Гора) е најубаво момче на светот, објавено е на официјалната страна на Фејсбук, на Top 3″ Models Montenegro.


Инаку, Виктор е најмлад член на модната агенција „Top 3″ Models Montenegro.
Тој исто така учествувал и на Интернационалната детска Модна недела фестивал каде се претставил во својата традиционална црногорска носија, носејќи го знамето на Црна Гора, пренесува rtcg.me.
И покрај тоа што има само три години, тој, како што соопштила агенцијата, успешно совладал се’ што се барало од еден мистер на светот и докажал дека годините не можат да бидат препрека.Сега веќе најубавото момче на светот на натпреварувањето пошол по личен избор на националниот директор и сопственик на лиценцата за овие престижни натпреварувања во Црна Гора, Србија, Хрватска, БИХ и Македонија, Ивана Шчекиќ, која од самиот почеток верувала дека Виктор ќе се пласира во самиот врв на ова светско натпреварување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепти) ЗЛАТНА ТРОЈКА за долговечност: Мед, цимет и вода за зачувување на здравјето на ЦЕЛИОТ ОРГАНИЗАМ – Ќе се ШОКИРАТЕ што се’ лекува!

Комбинацијата на мед и цимет е особено важна за проблемите со срцето, и се препорачува …