(ВИДЕО+ФОТО) Евросонг 2019: Парада на кич и лоши композиции – покрај вакви песни и изведувачи Тамара Тодевска е меѓу фаворитите за победа!!

Во тел Авив, Израел, се одржа првата полуфинална вечер а гледачите можеа да проследат настапи од 17. земји.

Од она што го видсовме и слушнавме – а имаше се и сешто – од бизарности до кич, па и фалш пеење,песната „Proud“ и Тамара Тодевска со нејзините изведувачки квалитети е неколку класи над сите…Не е патриотски, не е навивачки туку пред се реалност…

Ова се 10-те финалисти кои вечерва се пласираа во финалето кое ќе се одржи во сабота во Тел Авив.

1.Грција

2.Белорусија

3.Србија

4.Кипар

5.Естонија

6.Република Чешка

7.Австралија

8.Исланд

9.Сан Марино

10.Словенија

Можеби се согласувате со изборот а можеби и не, но најважно е дека во четврток ќе бидеме горди на изведбата на Тамара Тодевска.

Дана интернационал беше првата трансродна победничка на „Песна на Евровизија“.

Сан Марино – Серхат

Од грчката претставничка Катерина Дуска имаше големи очекувања.

Португалија

Естонија

Исланд се издвои со својата песна и настап.

Австралијката одлучи да лебди на сцената но не е јасно зошто Австралија уествува на овој избор

Грузија

Белгија

Невена Кнежевиќ беше межу оние кои оставија солиден впечаток

Белорусија ја имаше најмладата учесничка

Унгарецот после две годии пак се врати на Евровизија

Чешка

Словенија со „неидентификувана“ песна

Полска

Финска

Црна Гора

Кипар

Првата вечер ја отвори пбедничката на минатогодишната Евровизија – Нета Барзилаи.

На Евросонг учествуваат 41. земја, а шест одат директно во финалето додека останатите 35. се поделени во две полуфинални вечери, амакедонската претставничка Тамара Тодевска настапува како 17. во четврток.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Знаење и искуство на стручњак – СРЦЕВ БОЛЕН САКАЛ С*КС, ПА МУ ОВОЗМОЖИВ БРЗА ПОМОШ ПОД ПРОЗОРЕЦОТ: Доктор Солаковиќ открил провереен ТРИК за ЉУБОВЕН ЧИН! После ова во креветот повеќе ништо нема да биде исто!

Д-р Емир Солаковиќ зборувал за сексот и придобивките од сексот, како и за ризиците што …