(ВИДЕО+Рецепт) Крем торта со плазма за свечени пригоди!

Едноставен рецепт кој на сите им успева…
Состојки:
300 г мелена плазма
125 г путер или маргарин за колачи
4 лажици мед
сок од еден портокал или 100 мл готов
4 – 5 лажици чоколаден нугат крем
500 мл слатка павлака
200 г бело чоколадо
200 г црно чоколадо
2 кесички шлаг крем од ванила
200 мл млеко
Подготовка:замесете кора од плазма, путер, мед и сок. Убаво измешаната смеса префрлете ја на калап со обем од 26. см и убаво истапкајте да се формира првиот слој, односно кората на тортата. Преку кората намачкајте чоколаден нугат крем и префрлете во фрижидер да се стегне.
Изматете слатка павлака и поделете на два дела – павлаката треба лесно да се измати, да биде средно цврста. Во еден дел вмешајте истопено бело чоколадо, а во другиот истопено црно чоколадо. Убаво измешајте ги смесите.
Преку кремот намачкајте бел фил, потоа и црниот фил и на крај изматениот шлаг крем. Тортата украсете ја по желба и вратете во фрижидер барем една ноќ.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Знаење и искуство на стручњак – СРЦЕВ БОЛЕН САКАЛ С*КС, ПА МУ ОВОЗМОЖИВ БРЗА ПОМОШ ПОД ПРОЗОРЕЦОТ: Доктор Солаковиќ открил провереен ТРИК за ЉУБОВЕН ЧИН! После ова во креветот повеќе ништо нема да биде исто!

Д-р Емир Солаковиќ зборувал за сексот и придобивките од сексот, како и за ризиците што …