(ВИДЕО+ФОТО) Формула 1 – Големата награда на Шпанија: Мерцедес најбрз во Каталуња, денеска Хамилтон беше подобар од Ботас!

Мерцедес стигна до еден-два победа на ГН на Шпанија, за разлика од синоќешните квалификации, денеска Луис Хамилтон беше подобар од Валтери Ботас во трката.

„Сребрената стрела“ продолжува до доминира, ниту безбедносното возили не донесе драма во Каталуња. Најголемит возбудувања се случија во првиот свиок, кога Хамилтон изби на чело на колоната а Себастијан Фетел од надворешна страна имаше неуспешен обид да ги претекне возачите на Мерцедес.

Потоа немаше многу престигнување освен оние кои следеа по тимските наредби на Ферари, најпрво Шарл Леклер го претекна Себастијан Фетел, а потоа и Германецот беше пропуштен од страна на возачот од Монако.

На 20 круга до крајот, имаше мал инцидент помеѓу Норис и Строл, па безбедносното возили излезе на патеката. И покрај тоа што болидите се подредија еден зад друг, на врвот практично не се случуваше ништо до крајот, и главната битка се одвиваше за позициите број седум, осум, девет и десет.

Таму најпрво двајцата возачи на Хас имаа контакт за потоа Грожан да загуби позиција од Саинц и Квјат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Знаење и искуство на стручњак – СРЦЕВ БОЛЕН САКАЛ С*КС, ПА МУ ОВОЗМОЖИВ БРЗА ПОМОШ ПОД ПРОЗОРЕЦОТ: Доктор Солаковиќ открил провереен ТРИК за ЉУБОВЕН ЧИН! После ова во креветот повеќе ништо нема да биде исто!

Д-р Емир Солаковиќ зборувал за сексот и придобивките од сексот, како и за ризиците што …