(ВИДЕО+ФОТО) Титулата во Мадрид на одличниот Ѓоковиќ!

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, го победи Гркот, Стефанос Циципас, во финалето на Мастерсот во Мадрид и трет пат во кариерата ја освои титулата во престолнината на Шпанија.

Првиот играч на светот славел во два сета (6:3, 6:4) за еден час и 32. минути игра за првиот Мастерс трофеј во 2019. година. На Новак тоа му е 33. титула на турнирите од Мастерс серијата 1.000 и така на вечната листа се изедначил со Рафаел Надал.

 

Новак до титулата во Мадрид дошол без изгубен сет, а на 20. годишниот Грк како утеха му останува дека во полуфиналето го победил Рафаел Надал и дека од понеделник ќе биде седми играч на АТП листата што му е најдобар пласман до сега.
Ѓоковиќ и Циципас порано одиграле само еден меч, минатата година на Мастерсот во Торонто кога Гркот славел со 6:3, 6:7, 6:3.

Денешната титула за Ѓоковиќ е трета во Мадрид, од исто толку финалиња.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Знаење и искуство на стручњак – СРЦЕВ БОЛЕН САКАЛ С*КС, ПА МУ ОВОЗМОЖИВ БРЗА ПОМОШ ПОД ПРОЗОРЕЦОТ: Доктор Солаковиќ открил провереен ТРИК за ЉУБОВЕН ЧИН! После ова во креветот повеќе ништо нема да биде исто!

Д-р Емир Солаковиќ зборувал за сексот и придобивките од сексот, како и за ризиците што …