Дневен хороскоп за петок, 10.05.2019:Денешната енергија на Месечината ќе ни подари инспирација, сила да се издигнеме од сето она што овие денови не тишти и „сопнува“, како и моќ да се посветиме на себе и да ги задоволиме духот и телото

Денес е петок и денеска Месечината влегува во знакот на Лав, што е одличен потстрек за забава, планови за викенд а кои можат да започнат и со денешниот ден, зошто да не? Денешната енергија на Месечината ќе ни подари инспирација, сила да се издигнеме од сето она што овие денови не тишти и „сопнува“, како и моќ да се посветиме на себе и да ги задоволиме духот и телото. Денеска мрзеливоста е забранета. Покренете се и побарајте инспирација, на секој чекор е!
Ви посакуваме прекрасен ден!

Овен
Работа
Вие делувате сомничаво во оценувањето на нечии опции и заинтересирани сте да добиете визионерска улога на деловни состаноци. Ако сте премногу далеку од вашите соработници, ве очекуваат дополнителни компликации и потешки услови.
Љубов
Поради новите настани во вашиот приватен живот, страда и некој близок. Но, знаете, вешто или намерно, да ја претворите ситуацијата во насока која вас ви одговара.
Здравје
Напнати сте.


Бик
Работа
Вие сте во добра форма и делувате позитивно на вашата околина. Обрнете внимание на нечиј коментар, важно е да откриете скриени детали во деловниот дијалог.
Љубов
На состанокот со некој близок, изразувајте ја позитивната страна на вашата личност. Имате одлична можност да освоите нечија љубов која ќе ве наполни со некое посебно расположение.
Здравје
Несоница.

Близнаци
Работа
На состанокот со соработниците, се обидувате да ја наметнете вашата волја и строго да го оцените однесувањето на некој. Сепак, не можете да го игнорирате „гласот на мнозинството” и улогата на некој друг во деловната соработка.
Љубов
Избегнувајте некои напорни ситуации во кои сте премногу возбудени. Треба искрено да се искупите за грешката што сте ја направиле за блиска личност.
Здравје
Проблеми со грбот.


Рак
Работа
Во заеднички интерес е деловно-финансискиот ризик да се сведе на минимум и да се исполнат сите поставени рокови. Од вас се очекува да играат важна улога или медијација за време на новите деловни преговори.
Љубов
Ако сте преоптоварени со некое емотивно сомневање, разговарајте со некој близок и инсистирајте на заеднички доказ за вистината. Сè може да се подобри преку взаемно почитување.
Здравје
Добро се чувствувате.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) КОГА ПАРИТЕ НЕ МОЖАТ ДА ТИ КУПАТ СРЕЌА: Атина Оназис – сопругот немилосрдно ја изневерувал, никогаш не ја преболела смртта на саканата личност, многу трагедии и го одбележале животот

Проклетството на семејството Оназис не ка одбегналоЖивотот на Атина Оназис, и покрај нејзиното потекло и …