(ВИДЕО+ФОТО) За неа не важат правила: Нета (победничка на Евровизија) на модна ревија во костум за капење – Е, не ја личи!

Нета на својот Инстаграм профил неодамна објавила дека била дел од една модна ревија на која позирала во костум за капење…

Победничката на минатогодишната Евровизија израелската претставничка Нета Барзилај веќе една година е вистинска сензација како и во нејзината земја така и во цела Европа и пошироко.
Дваесет и пет годишната девојка со својата песна „TOY“ после 20 години пауза и ја донесе победата на својата земја.

Успехот во Израел за неа дојде сосема неочекувано. Имено, Нета се пријави на националното натпреварување „HaKochav HaBa“, израелска верзија на шоуто „Родена ѕвезда“, после кое победникот добива песна и ја претставува земјата на Евровизија.
Освен што следната недела започнува Евровизија и таа е во центарот на вниманието, европските медиуми на големо објавуваат и фотографии од пејачката во костум за капење. Нета важи за девојка која не се срами од своето тело.

Имено таа на својот Инстаграм профил неодамна објавила дека била дел од една модна ревија на која позирала во костум за капење.

Нета, инаку, е родена во 1993. година во Тел Авив. Кога била дете нејзините родители се преселиле во Нигерија, каде живеела четири години и всушност овде дошла во контакт со африканската музика.

View this post on Instagram

My mind is working but my legs are in water 💦

A post shared by netta barzilai (@nettabarzi) on

View this post on Instagram

My mind is working but my legs are in water 💦

A post shared by netta barzilai (@nettabarzi) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+РЕЦЕПТ) МОЌЕН СОК ОД КРАСТАВИЦА: Напиток кој ќе ве разлади и ослободи од токсини!

Сокот од краставица ќе ви помогне да се разладите во жешките летни денови. Сокот од …