Во Усје(Скопје) исчезна дедо Трајан, семејството моли за помош!

Уште еден немил случај на деменција…
Скопјанецот Горан Илиев апелира до јавноста за било каква информација за неговиот дедо Трајан.

Трајан од село Усје, боледува од деменција и од вчера утро му се губи трага.

Доколку имате било каква информација, јавете се на 070 350 294.

Se bara dedo mi Trajan, ima demencija, izlezen e utrovo od doma (s. Usje), I uste ne e vraten… Bi ve zamolil ako nekoj ima nekoja informacija da me kontaktira… 070 350 294. Blagodaram odnapred…

Gepostet von Goran Iliev am Sonntag, 5. Mai 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Денеска е спомен на Светиот маченик Мамант: Светител роден во затвор но чии мошти многумина се излекувале!

Родум од Пафлагонија, од Теодот и Руфина, прочуени христијани. Неговите родители беа фрлени во затвор …