(ВИДЕО) Девојки испровоцирале постара жена во Индија: Таа им одржала лекција зошто им се насмевнува СИЛУВАЊЕ!

Една Индијка на социјалните мрежи споделила бизарен инцидент каде таа и нејзината пријателка се соочиле со малтретирање во ресторан во град блиску Делхи.
Но, овојпат, виновник не бил маж туку средовечна дама која го изразила своето мислење дека девојките треба да бидат силувани поради носењето куси фустани во Индија.
Galf Tudej разговарал со Шивани Бапта, жителка на Гургаон која се согласила да сподели детали од тој ужасен инцидент.
Шивани на фејсбук поставила мене во ресторан не малтретираше една жена поради мојот кус фустан. Оваа средовечна жена, која ќе ја видите на снимката, им се обрати на седум мажи во ресторанот да не силуваат бидејќи чувствувала дека сме заслужиле бидејќи носиме куси фустани и не бараме нејзино мислење“.


Indian woman tells men to rape girls

Watch how an Indian woman tells men to rape girls because they were wearing short dresseshttps://bit.ly/2J8yYVp#shivanigupta


Gepostet von Gulf Today am Mittwoch, 1. Mai 2019

Во видеото на Шивани може да се слушне како жената ги критикува.
Видеото на Фејсбук добило повеќе од 29.000 лајкови а било споделено повеќе од 32.000 пати.
Силувањето е четврт најчест злостор против жените во Индија.
После грозно силување на млада жена во 2012. година, Индија ја забрзала работата на судовите и вовела построг закон за силување кој вклучувал и смртна казна. Меѓутоа, статистиките за криминалот укажуваат дека сексуалните напади на жените пораснале а не се намалиле, оттогаш.


Екран.мк/Gulf Today
Фото: Screesnhot

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Отец Оливер Петровски – Маж на годината за 2022 во избор на социјалните медиуми

Отец Оливер Петровски е Маж на годината во ибор на социјалните медиуми за 2022 година, …