(ВИДЕО+ФОТО) Антониа Гиговска повторно го распаметила жирито на „Пинк ѕвездички – All Stars”: Но има и нов хит!

Последниот настап на „Пинк ѕвездички – All Stars”и уште една десетка!
Но, тој настап на Антониа Гиговска како да останал во сенка бидејќи во соседството се воодушевени од нејзиниот нов хит „Могли смо у двоје“.
Новиот сингл на Антониа е меѓу послушаните на Јутјуб, а инаку е дело на Дарко Димитров (музика, аранжман). додека текстот го потпишал Владимир Даниловиќ.


Покрај успешните настапи на „Пинк ѕвездички – All Stars” за кои жирито повеќе нема зборови за да ги искаже комполиментите, Антониа досега снимила и неколку нејзини нумери а присутните на шоуто ги изненадила и со нејзиниот хит кој се повеќе освојува симпатии и може да ги надмине нејзините досегашни нумери.
Новиот сингл веќе високо котира на регионалните топ листи.


Но, сакавме да ви покажеме и како Антонија на свој начин ги пее и македонските традиоционални песни. Слушнете ја нејзината изведба на „Ако згрешам нека изгорам“…


Г.О.
Фото: Принстскрин

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Осум здравствени придобивки од ПРЕСТОЈ ВО ТИШИНА: Најдете време за себе

Општо познато е дека бучавата не влијае добро на луѓето, но што е со тишината? …