(ВИДЕО) Пролет во Маврово:Убавини како од разгледници!

Кој тоа вели дека Македонија нема свои убавини. Една од нив е Маврово и околината, а велат дека е посебно убаво кога ќе дојде пролет…
„Пролет во Мавровијата – во Мавровскиот регион пролетта се рачуна дојдена кога превојот на Царевец на патот кон Галичник ќе биде отворен. Снежните ѕидови некогаш се издигаат и во висина од 4. метри. Делот кој со возило се минува низ снежниот тунел е навистина живописно искуство…“, стои во описот на видеото…

🌼Пролет во Мавровијата – во Мавровскиот регион пролетта се рачуна дојдена кога превојот на Царевец на патот кон Галичник ќе биде отворен. Снежните ѕидови некогаш се издигаат и во висина од 4м. Делот кој со возило се минува низ снежниот тунел е навистина живописно искуство 😊🍀🌸SPRING in Mavrovo – spring is this region is considered when the passage below Carevec highpoint, following the road to #Galicnik will be open for traffic. The section trough the snow tunnel, with walls of snow arising up to 4m height. Driving with a vehicle trough this tunel is quite joyful experience ☘️🌞🌺📷17.4.2019#mountainlodge #mavrovolodge #skihutgorica #springishere

Gepostet von Ski Hut Gorica -Mavrovo am Freitag, 19. April 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СРЕЌНО СЕМЕЈСТВО: Алек Болдвин на премиера дошол со сопругата и шесте деца!

Алек Болдвин (63) и неговата сопруга Хиларија (37) присуствуваа на премиерата на неговиот нов филм …