(ВИДЕО) Ваква изведба на „Распукала Шар Планина“ не сте слушнале досега:Ќе ве воодушеви!

„По повод веста за најмалку 600. хектари запалена, исечена или оштетена шума на Шар Планина а дополнително колку многу штета нанесена на природата со пожарите што дивееја насекаде низ државава, со загадувања заради човечки фактори т.е расфрлани отпадоци ( хартија, пластика, отпушоци и сл.) ВИ СЕ ОБРАЌАМ СО АПЕЛ на јазикот кој налесно го говорам, песната, а пак со видеово како нагледно средство за да видите што уништувате, па можеби и ќе ви се нажали …
Другари, и требаме на Шара, Галичица и Баба ..и требаме на природата а и таа нам! Ајде да се обидиме сите, секој тргнувајќи од себе особено кога никој не не гледа свесно да ракуваме со неа, подадете ми рака и отворете срце заеднички и со многу љубов да го зачуваме и гаиме најубавото и најдрагоценото што бесплатно го добиваме во ова мало парченце земја! А во меѓувреме, појачајте тон, насмевнете се и размислувајте на која тура ќе ни се приклучите за заедничка радост, насмевки и песна“, напиша Зарина Првасевда, изведувачка на песната, која го сподели видеото.


Распукала Шар Планина ( над Караниколички езера 2469 м.н.в)

Распукала Шар Планина ( над Караниколички езера 2469 м.н.в)Камера : Gabriel Stojanoski Видео едитинг : Сашо ПопоскиПо повод веста за најмалку 600 хектари запалена, исечена или оштетена шума на Шар Планина а дополнително колку многу штета нанесена на природата со пожарите што дивееја насекаде низ државава, со загадувања заради човечки фактори т.е расфрлани отпадоци ( хартија, пластика, отпушоци и сл.) ВИ СЕ ОБРАЌАМ СО АПЕЛ на јазикот кој налесно го говорам, песната, а пак со видеово како нагледно средство за да видите што уништувате, па можеби и ќе ви се нажали … Другари, и требаме на Шара, Галичица и Баба ..и требаме на природата а и таа нам! Ајде да се обидиме сите, секој тргнувајќи од себе особено кога никој не не гледа свесно да ракуваме со неа, подадете ми рака и отворете срце заеднички и со многу љубов да го зачуваме и гаиме најубавото и најдрагоценото што бесплатно го добиваме во ова мало парченце земја! А во меѓувреме, појачајте тон, насмевнете се и размислувајте на која тура ќе ни се приклучите за заедничка радост, насмевки и песна 🙂


Gepostet von Zarina Prvasevda am Donnerstag, 11. April 2019

„Браво! Респект за комплетниот аранжман, камера и видео, за преубавиот стас и глас на Зарина, за најдобрите намери и апелот кон сите луѓе кои ја љубат и почитуваат природата која вирее и ја прави Македонија наше заштитно лице на картата на Светот! Да слушнат и разберат сите, да го сочуваме и заштитиме тоа што го имаме! Апелот е до сите тие кои живеат и работат во државата, особено до тие што ја организираат, менаџираат, заштитуваат и обезбедуваат нашата живеачка!“, се вели во еден од коментарите на фејсбук.


(Распукала Шар Планина над Караниколички езера 2469 м.н.в)

Камера:Габриел Стојаноски
Видео едитинг: Сашо Попоски

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …