Три хороскопски знаци на кои им е најтешко да ги преболат бившите

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Бившите љубови во сечиј живот оставаат трагови.
Но, некои хороскопски знаци се склони кон преголемо идеологирање на бившите, па дури и споредувањето на сите потенцијални партнери со нив, само затоа што им е многу потешко, отколку на другите, да го преболат прекинувањето. Проверете за кои знаци станува збор:

Рак
Кога се во врска Раковите се потполно предадени на саканата личност и прават се за да ја направат среќна поради што прекинувањето обично им паѓа потешко отколку на лицата родени во другите знаци на зодијакот. На лицата родени во овој знак општо тешко им паѓаат сите разделби.

Лав
Лавовите своето срце не го подаруваат баш лесно, но за лицето кое ќе успее да ги освои подготвени се да направат ама баш се. Поради тоа, после прекинувањето со некого со кого мислеле дека ќе го минат остатокот од животот, поради страв повторно да не бидат повредени, многу потешко стапуваат во нови врски.

Стрелец
Иако Стрелците по приода се заљубливи тешко стапуваат во нови врски. Но, кога еднаш во потполност ќе се препуштат и тоа лице ќе ги остави со скршено срце, стануваат многу внимателни околу луѓето и ги споредуваат сите потенцијални партнери со бившиот/ата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Се обидел, на бензинска, да украде Мерцедес: Реакцијата на сопственичката го шокирала!

Крадците мораат да имаат голема фантазија да да успеат во својата идеја, па се осмелуваат …