(ВИДЕО) Пристигнува документарец за „Роки“!

Глумецот и режисер, Силвестер Сталоне, најавил документарец за филмот „Роки“ во кој го играл боксероѕт Роки Балбоа, пред 40. години.

“40 Years of Rocky: The Birth of a Classic” нема да ја покрива цела франшиза туку само првиот филм. Сталоне најавил дека во документарецот ќе биде претставен досега необјавен архивски материјал.
Тој воедно ќе биде и наратор во филмот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Каква е грижата и што добиваат пациентите со ретки болести

Се зголемува грижата за пациентите со ретки болести. Зголемен е буџетот што државата го издвојува …