(ВИДЕО) Модел на зграда – да се искористи секоја слободна површина!

Во арапските земји е изградена оваа зграда со необична архитектура…
Видеото, со цел да информира и едуцира, ни претставува зграда среде пустелија со необичен изглед…
Но, оваа градба може да послужи како пример за вредните градители – како да се искористи секој слободен метар за градење…
Погледнете:

بناية مكونة من 13طابق بطريقة غريبة في التصميم ؛ مكة المكرمة؛ السعوديةA 13-storey building in a strange design style; Mecca, Saudi Arabia

Gepostet von ‎Civil Engineering الهندسة المدني‎ am Donnerstag, 14. Dezember 2017

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) Ѕвезда на „Игри на троновите“ морала драстично да го промени изгледот и да ослабне за новата улога

Се емитува последната сезона на „Игри на троновите“ и фановите веќе го оплакуваат завршувањето на …