(ВИДЕО) Во инфаркт натпревар Македонија и Исланд играа нерешено: Штета за загубениот бод!

Само тие умеат да ни приредат најголеми радости а при тоа да ни ги тренираат нервите – до максимум…
Така беше и вечерва кога во Скопје со Исланд играа нерешено, односно 24:24.
Сепак, браво за нашите момчиња кои од двата натпревари со иИланд успеаа да освојат три бода.
Од македонските ракометари најмногу се истакна капитенот Кире Лазаров кој постигна осум гола и го одржуваше резултатот.

borkomanaskov

Каква пожртвуваност на Манасков и каков гол на Борко!!!!

Gepostet von Спортска Македонија am Sonntag, 14. April 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) Ѕвезда на „Игри на троновите“ морала драстично да го промени изгледот и да ослабне за новата улога

Се емитува последната сезона на „Игри на троновите“ и фановите веќе го оплакуваат завршувањето на …