(ВИДЕО+ФОТО) Бали бег стана татко: Најпосакуваната турска актерска двојка доби син!

Како што известуваат турските медиуми Неџла се породила во американска болница.
Турските медиуми јавија дека една од најпопуларните турски актерски двојки, Бурак Оџивит и неговата сопруга Фахрие Евџен, станаа родители.

loading...

Фехрие, или позната по улогата на Неџла, се породила во 13:30 часот. Бебето се вика Каран.
„Таткото присуствувал на породувањето и не можел да ги сокрие солзите“, пишуваат медиумите.


Малечкиот Каран е тежок 3.670 грама, а долг 52 сантиметри.

Актерката се породила порано од предвидениот термин кој бил на 20-ти април.
Како што известуваат турските медиуми Неџла се породила во американска болница.


Познато е дека Бурак за својот син имаше отворено штедна книшка со 100.000 долари, како и профил на Инстаграм па веројатно наскоро и на тој профил ќе бидат објавувени првите фотографии.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Вознемирувачко видео) СТРАВ ОД БОИШТЕ – Герашченко сподели видео во кое млад Русин му ја скрши ногата на својот пријател за да избегне мобилизација

За многу Руси, одлуката на Кремљ да повика 300.000 воени резервисти за војната во Украина …