(ВИДЕО) Брзи и сочни бомбици со крем!

Посластица која децата ќе ја обожуваат а подготовката е многу едноставана…
Состојки:
250 г бисквити
околу 50 мл млеко
150 г нугат крем
125 г маргарин
Подготовката погледнете ја во видеото:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Како изгледаат 48. славни жени без шминка: Која ви е најубава холивудска дива во природно издание?

Популарниот хаштег #nomakeup на Инстаграм има повеќе од 17. милиони следбеници! Која е вашата омилена …