(ВИДЕО+ФОТО) За некого овие усни се прекрасни: Нивните сопственички не можат нормално да дишат!

Сепак, некој мисли дека ова е убаво. Огромен број на луѓе, за сексапилно го сметаат она што не делува природно и тоа треба да се почитува. Додека не го загрозува здравјето, за вкусовите не треба да се расправа.
Големите усни веќе со години се тренд, но девојките (и момците) знаат малку да се „занесат“ со филерите. Усните им отекуваат до тој степен што ги прекриваат ноздрите и го оневозможуваат дишењето.

Инстаграм е преполн со селфија на кои луѓето ги истакнуваат усните, за да изгледаат што е можно посекси. Но, кога ќе се претера со „боцкањето“, сексапилот ни од далеку не се забележува.

Усните стануваат бизарни, но сепак, не можете од нив да го одвоите погледот.

Веројатно кармин за волкава површина се купува еднаш неделно.

Делува како лицето да се бори да ја „носи“ волкавата тежина.

Изгледа дека жените не се единствени кои не умеат да кажат „е сега е навистина доста“.

View this post on Instagram

Lips are still looking huge #bimbofication #fakelips #hugelips

A post shared by Jeff (@epicsauceness) on

Сепак, некој мисли дека ова е убаво. Огромен број на луѓе, за сексапилно го сметаат она што не делува природно и тоа треба да се почитува. Додека не го загрозува здравјето, за вкусовите не треба да се расправа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Фати забава со LISCA и #MyLiscaVibes го размрдаа Охрид

Викендов на Golden beach во Охрид,познатиот бренд Lisca организираше дружба под името „Фати забава со …